Sibutramina na mniejszy apetyt – opinie

przez | Grudzień 22, 2016
Sibutramina na mniejszy apetyt – opinie
4.5 (90%) 2 votes

Sibutramina 15, 20 mg

Dziś dla małej odmiany, nie opowiem Ci o jednym konkretnym leku, a skupię się na substancji odpowiedzialnej za dużą utratę wagi. Zawiera ją wiele leków i suplementów o których poniżej opowiem, ale na opczątku odpowiemy na pytanie czy sibutramina naprawdę jest skuteczna na odchudzanie?

Co to jest sibutramina?

Jest to organiczny związek chemiczny , który stosuje się jako lek anorektyczny, czyli przede wszystkim hamujący łaknienie. O ile inne środki wykazujące podobne działanie, opierające się na przykład na rozpęcznianiu żołądka aby wywołać uczucie sytości, sibutramina „miesza” w chemii naszego organizmu. Jak i dlaczego używam słowa „miesza”? O tym za chwilę.

Przy stosowaniu sibutraminy zauważono także zwiększenie temperatury ciała.
O ile suplementy diety deklarują, że z daną substancją można schudnąć 5 – 10 kilogramów miesięcznie, według niektórych badań stosując sibutraminę, ludzie tracą do 25 kilogramów MIESIĘCZNIE. I jeśli tak duża utrata wagi Cię nie niepokoi, a wręcz zachęca, to ostudź swój entuzjazm, bo szybko i dużo, nie zawsze znaczy dobrze.

Jak działa sibutramina?

Gdyby chcieć przedstawić to  łopatologicznie, ten związek chemiczny powoduje, że organizm wykorzystuje tkankę tłuszczową, spala ją z czego ma energię. Dlatego człowiek, który ją zażywa jest pobudzony i ma więcej energii. Zwiększona temperatura ciała i euforia, jednak kij ma dwa końce i wszędzie tam gdzie środki chemiczne nam coś dają, także muszą coś zabierać.

Skutki uboczne sibutraminy i opinie

Według badania SCOUT (Sibutramine Cardiovascular OUTcomes), okazało się, że substancja może przyczynić się do ryzyka zawału serca o ponad 10%, a także udaru mózgu. Powiesz pewnie „mnie to nie dotyczy, mam zdrowe serce”, ale są też inne skutki uboczne stosowania sibutraminy.

Na forach internetowych znaleźć można opinie o sibutraminie i środkach które ją zawierają. Główne problemy jakie się pojawiały, to między innymi:

1. Problemy z wypróżnianiem się. Niby nic poważnego, ale przez dłuższy czas z pewnością dokucza.
2. Agresja, niepokój i poczucie braku kontroli, czyli stan charakterystyczny dla zażywania różnych substancji chemicznych w tym narkotyków.
3. Zaburzenia smaku, łaknienie, suchość w buzi – to raczej nikogo nie przestraszy.
4. Skutki uboczne sibutraminy to także zaburzenia snu. To jedna z wielu opinii, która często pojawiała się na forach dyskusyjnych. Niby nic poważnego, ale zrozumie to te, kto nie przespał kilka nocy pod rząd. To potrafi zrujnować codzienne życie.
5. Nadmierna potliwość. Nasza temperatura jest znacznie podwyższona, nawet o 1 a nawet 2 stopnie. To nie jest mało, jest to stan gorączkowy w którym w skrajnych przypadkach możemy mieć omamy wzrokowe.
6. Impotencja / zaburzenia cyklu miesiączkowego. Na początku była wzmianka o „mieszaniu” w chemii naszego organizmu. Substancje chemiczne jak przed chwilą było wspomniane – coś dają, coś zabierają. Gdy nie ma „tego czegoś” odpowiedzialnego za libido, pojawiają się problemy.
7. W skrajnych przypadkach zaburzenia psychiczne i depresja.

Sibutramina uzależnia i to dwojako – fizjologicznie i psychologicznie, gdyż wśród osób biorących substancję, pojawia się przeświadczenie, że „bez sibutraminy nie schudnę”.

Podsumowując

Sibutramina wydaje się być poważną substancją, której z całą pewnością nie można porównać do suplementu diety ogólnodostępnego w aptece. Opinie o sibutraminie są różne, pomaga szybko schudnąć, ale często niemałym kosztem utraty zdrowia.
Odchudzanie powinno być złożonym procesem, opartym o trening, zbilansowaną dietę i motywację i tylko wtedy jest długotrwałe i skuteczne. Warto starać się zmieniać własne nawyki żywieniowe, ale także te mające na celu usprawnić naszą aktywność fizyczną.
Jest na to wiele możliwości: ćwiczenia osobowości, trening interpersonalne, warsztaty, zajęcia z psychologiem, ale także dość nietypowe rozwiązania, takie jak afirmacje mp3 czy hipnoza do odchudzania.

http://szokujaceodchudzanie.pl/szybkie-odchudzanie/hipnoza-na-odchudzanie/ 

A czy Ty kiedykolwiek stosowałeś lub stosowałaś sibutraminę? Jakie masz opinie o Sibutraminie? Podziel się z nami w opiniach. Pozostaje zaprosić do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *