Jak schudnąć bez ćwiczeń

Jak schudnąć bez ćwiczeń
4 (80%) 1 vote

jak schudnąć bez ćwiczeń Jeśli poszukujesz odpowiedzi na odwieczne pytanie, które brzmi jak schudnąć bez ćwiczeń, to pocieszę Cię, że tym razem otrzymasz odpowiednią odpowiedź, a nie jak dotychczas „że się nie da schudnąć bez ćwiczeń”.

Owszem da się i nawet jeśli teraz obrażam wszystkich trenerów fitness, kulturystów, fanów zdrowego tryby życia, to trudno, ale mam zamiar opisać prawdę.

Tak więc jeśli:

 • nie lubisz ćwiczyć, bo po prostu”to nie dla Ciebie”,
 • nie możesz ćwiczyć bo masz problemy zdrowotne,
 • wydaje Ci się, że nie masz odpowiedniego sprzętu,
 • czy nie chcesz ćwiczyć z jakiejkolwiek innej przyczyny,

To z całą pewnością ten artykuł jest dla Ciebie.

Dlaczego człowiek tyje lub chudnie

chudnij bez ćwiczeńUpraszczając schemat do minimum, chodzi o bilans kaloryczny. Zapamiętaj to, bo to bardzo istotna kwestia. Czym jest bilans kaloryczny? To indywidualne zapotrzebowanie każdego z nas na kalorie, niezbędne do utrzymania funkcji życiowych.

Zatem Kowalski będzie potrzebował takich kalorii 2000 dziennie żeby „przeżyć”, zaś jego kolega nie zaspokoi się 3000, bo potrzebuje na przykład 4000 (gdyż pracuje w ciężkiej pracy fizycznej).

Na zapotrzebowanie wpływa mnóstwo rzeczy, od kwestii takich jak: wzrost, obecna waga, płeć, wiek, kwestie genetyczne (np. choroby czy alergie) no i tryb życia.

Oglądanie telewizji też spala kalorie

Oczywistym jest, że praca fizyczna spala więcej kalorii niż na przykład praca biurowa, jednak mało kto bierze pod uwagę takie czynności jak oglądanie telewizji, czytanie książki czy nawet spanie. Te czynności także spalają kalorie mniej lub bardziej. Spacer z psem – także, obieranie ziemniaków i każda inna czynność powoduje spalanie kalorii.

Coś za coś

Wiemy już, że ciężkie ćwiczenia fizyczne na siłowni, nie są wymagane w odchudzaniu. Jednak jeśli zakładamy, ze nie spalamy kalorii na wysokich obrotach, to nie możemy ich także zbyt dużo dokładać.

Nasz organizm jest trochę jak piec. Jeśli wrzucimy do pieca dużo drewna czy węgla, ale nie będziemy w nim palić na najwyższych obrotach (bo na przykład odetniemy dopływ powietrza), to owe paliwo nie zostanie spalone, będzie się zawalać.

Jeśli zatem zakładamy, że chcemy schudnąć bez ćwiczeń, to musimy liczyć się z mniejszym dopływem paliwa, a zatem unikaniem potocznie zwanego „niezdrowego jedzenia”.

Nie radzę sobie z dietą i mam złe nawyki

Prawdopodobnie brak Ci dyscypliny, motywacji czy chęci do zmiany nawyków. Przez dwa dni zdrowo się odżywiasz, a trzeciego najadasz jak za kilka dni. To bardzo popularny wątek i nie jesteś jedyną osobą, która tak robi.

złe nawyki żywieniowePocieszę Cię, że jest on bardzo prosty do wyeliminowania, tak samo jak inne nawyki. Człowiek może zaprogramować sobie takie rzeczy jak:

 • łatwe unikanie słodyczy,
 • chęć jedzenia zdrowych warzyw i owoców,
 • unikanie białego pieczywa,
 • unikanie podjadania w późnych godzinach wieczornych,
 • unikanie przejadania się
 • motywacja do JAKIEJKOLWIEK aktywności fizycznej.

Jak pracować nad sobą i jak schudnąć bez ćwiczeń?

Wszystko to jest do zrobienia dzięki pracy nad sobą. A możliwości pracy nad sobą jest wiele, zaś wszystkie tyczą się Twojej psychologii. To co uświadomisz sobie w głowie, to stanie się rzeczywistością.

Mapy programowania celów, afirmacje mp3 (polegające na utrwalaniu korzystnych sugestii), nagrania hipnotyczne, sesje u terapeutów, psychologów i coachów, a także samodzielny trening, może zdziałać niesamowite rzeczy.

Ja szczególnie mocno zachęcam Cię do afirmacji mp3, a także do nagrań hipnotycznych, które w przypadku moim i moich przyjaciół okazały się kluczowe. Pamiętaj też, że techniki można i wręcz warto łączyć.

A mimo to Cię zachęcę…

Na koniec może Cię trochę rozczaruję, ale mimo wszystko zachęcam do lekkich ćwiczeń. Wiem, że temat brzmiał: jak schudnąć bez ćwiczeń… mam nadzieję, że udało się udowodnić, że to możliwe, jednak jeśli do swoich dobrych nawyków (wymienionych powyżej) dorzucić dodatkową aktywność fizyczną (czy to spacer, czy rower, czy choćby jakieś proste prace w mieszkaniu lub ogródku), to z całą pewnością przyczyni się to do poprawy Twojej sylwetki – przyśpieszy metabolizm, zwiększy spalanie tego czego chcemy się pozbyć.

Powodzenia!

11 myśli nt. „Jak schudnąć bez ćwiczeń

 1. merx

  No jak widać da się schudnąć bez ćwiczeń – ja korzystam z nagrań hipnozy na odchudzanie, o której przeczytałem w wszym wpisie na podstronie http://szokujaceodchudzanie.pl/szybkie-odchudzanie/hipnoza-na-odchudzanie/ i już mam efekty 🙂
  – schudłem 6 kilogramów
  – mniej jem, dużo mniej
  – odstawiłem słodycze i podjadanie wieczorne

  Nie sądziłem, że efekty przyjdą tak szybko i to jest własnie najlepsze, że efekty był widoczne juz po 2 dniach od zastosowania tych nagrań hipnozy na odchudzanie o których mowa w tym wpisie o link wkleiłem.

  Odchudzanie bez diety i ćwiczeń jest możliwe 🙂

  Odpowiedz
  1. juka

   No ciekawie jest to opisane, opinie te pozytywne ale piszą osoby, które faktycznie osiągneły efekty a co z tymi co nie schudły z ta hipnozą?
   Czy to działa na każdego?

   Odpowiedz
   1. Działa

    HIPNOZA DZIAŁA NA PONAD 95% LUDZI i to niezależnie od tego czy się w to wierzy czy nie – bo hipnoza poczyna zmiany w naszej psychice na którą nie mamy wpływu do końca – także stąd tak bardzo skuteczna hipnoza w odchudzaniu jest.
    U mnie działa
    schudłam już 6 kilo

    Odpowiedz
  2. rolanda

   U mnie bardzo podobne efekty, znacznie mniejszy apetyt i już 5 kg mniej w ostatnim miesiącu

   Odpowiedz
 2. Justyna

  Jak dla mnie to nie da się schudnąć bez ćwiczeń – chodzi tutaj o jakieś błyskawiczne odchudzanie no bo jak się nie ćwiczy to jak schudnąć?
  A ta hipnoza to jak dokładnie działa bo pierwszy raz o tym słyszę?
  Jakie efektów można się spodziewać i po jakim czasie?

  Odpowiedz
 3. luśka

  Ale tutaj rodzi się pytanie czy takie odchudzanie bez ćwiczeń jest zdrowe?
  Wiem, że głodzenie się bardzo niszczy organizm a jak jest w przypadku tej hipnozy?
  Czy mimo odchudzania organizm dostaje odpowiednią dawkę pokarmu?

  Odpowiedz
 4. rolanda

  Odchudzanie bez ćwiczeń to nie taka prosta sprawa – mnie się nie udaje schudnąć zna samych tabletkach na odchudzanie – czy ktoś poradzi coś innego?
  na ćwiczenia niestety nie mam czasu…

  Odpowiedz
 5. Adrian007

  Hmmm… po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam skusić się na skorzystanie z hipnozy. Jakoś nie potrafię powstrzymać się od jedzenia słodyczy itp. a głównie chipsów (tak, to moja słaba strona). Mam nadzieję, że faktycznie tak hipnoza mi pomoże bo jak nie to dla mnie już chyba nie ma innego ratunku

  Odpowiedz
 6. Magdalenka

  Afirmacje mp3 wydają mi się ciekawą perspektywą. Może faktycznie pomogą mi zmienić nastawienie do fast foodów i nie tylko. Bo jak na razie nie radze sobie z powstrzymywaniem chrapki na kebaba :/ Porozmawiam z mężem i może oboje tego spróbujemy, we dwoje zawsze to raźniej 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *